BORÇKA ACARLAR M.Y.O. MEZUNİYET TÖRENİ DÜZENLENDİ


Artvin Çoruh Üniversitesine bağlı Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulunda mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.

Okulun Salonunda düzenlenen törende üniversite bünyesindeki lisans, ön lisans, lisans üstü programlarından dereceyle mezun olan öğrencilere, plaket ve başarı belgeleri ve tam altın okulu yaptıran iş adamı İsmet Acar tarafından karşılandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Borçka Halkoyunları ekibi bir gösteri ile okulun hazırladığı klip sunuldu.

Mezuniyet törenine Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Borçka Belediye Başkanvekili Nurhan Koçal, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin PEKER ile kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, yüksekokul öğretim elemanları, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende mezun öğrenciler adına konuşma yapan yüksekokul birincisi İnşaat Programı öğrencisi Enes ÖZEN başta ailesi olmak üzere kendilerini yetiştiren bölüm öğretim elemanlarına ve arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

Açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed ARDIÇ ise törene katılımlarından dolayı ilçe protokolüne, davetlilere, meslektaşlarına, öğrenci ve velilere teşekkürlerini sundu. 4.dönemde mezun olacak öğrencilere başlayacakları yeni hayatlarında başarı temennisinde bulundu.

Ardıç, “her geçen yıl büyüyen üniversitemiz, meslek ağırlıklı Türkiye son yılarda yükseköğrenimde çok büyük atılımlar yaptı. Yükseköğretimde okullaşma oranın Avrupa Birliği’ne yaklaştı. Bu gelişmelere rağmen ülke olarak yükseköğretimde istenilen seviyede değiliz. Fransa’da bin 62 üniversite var 63 bin kişiye bir üniversite düşmekte. İran’da 343 üniversite var ve 236 bin kişiye bir üniversite düşmekte. Bizde ise 206 üniversite var ve 390 bin kişiye bir üniversite düşmekte” ifadelerine yer verdi.

Ardıç, mezun olan öğrencilere gelecek yaşantılarında başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Meslek Yüksekokulumuz ve değerli öğrencilerimiz adına hazırlanmış sinevizyon gösterisi ile devam eden programda Borçka Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi folklor gösterisi düzenledi.

Bölümlerinde derece giren öğrencilere başarı belgeleri ve tam, yarım ve çeyrek altından oluşan ödüllerin takdimi ile devam eden Program kep atma merasimi ile son buldu.

Haber: Fatma Küçük Atasert

Bu haber 2.969 kez okundu.