Bakan Turhan’dan Başkan Kocatepe’ye Ziyaret


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Artvin Belediyesini ziyaret etti.

Bakan Turhan’ı, Belediye Başkanlığı önünde Başkan Kocatepe, Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Birim amirleri ve zabıta ekipleri karşıladı.

Ziyarette Artvin Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, AK Parti İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan ile beraberindekiler hazır bulundu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 5 yıl boyunca Artvin’de belediyenin yaptığı icraatları anlatan kitapçığı Bakan Turhan’a sundu. Bakan Cahit Turhan, icraatları detaylıca inceledi.

Başkan Kocatepe, Artvin’in önemli projelerinden biri olan yeni şehir giriş köprüsü ve AVM kavşağına yapılacak olan üst geçit projesine vermiş oldukları desteklerden dolayı da teşekkürlerini iletti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan yaptığı açıklamada Artvin’e belediyecilik alanında çok büyük hizmetlerin yapıldığını belirterek bu hizmetlerin yeni dönemde de devam etmesi temennisinde bulundu.

Bakan Turhan; “Yaşam kalitesinin artması belediyecilik hizmetleriyle yakından ilgilidir. Belediye insanların yaşadığı ortamların daha temiz olması için gerek alt yapı gerek üst yapı çalışmaları, eğitim hizmetleri, kültür hizmetler çağdaş belediyecilik çalışmalarının önünde geliyor yaparak insanları mutlu eden bir kurumdur.

Ülkemizin çoğu yerinde alt yapı işlemleri tamamlandı diye biliriz yeni yerleşim yerlerindeki yapılaşmayla birlikte alt yapı sorunları da çözülüyor.

Belediyelerimiz sorumluluk alanları içerisinde çevreye daha duyarlı temiz sıhhatli olması için yeşil alan çevre projelerine önem veriyorlar.  Artvin’imizin her tarafı yeşil ama şehirde insanların oturabileceği parklar yapmak, daha güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak belediyecik hizmetlerimizin önünde geliyor. Sağlıklı ve sosyal hizmetler bakımında da yapılacak olan hizmetler çağımızın gerektirdiğini önemli hizmetlerden birini oluşturuyor. Bugün Artvin Belediye Başkanlığı olarak sayın başkanımız Mehmet Kocatepe’nin gayretleriyle Artvin’de bir kitap fuarı açtık. Artvin’de böyle bir fuar ilk defa düzenleniyor. Bundan sonrada her yıl programlı bir şekilde düzenlenecek. İnsanların okuma alışkanlığının artırılması gençlerimizin kitapla daha fazla meşgul olması onların geleceğe hazırlanması açısından kendilerini geliştirmesi yetiştirmesi açısından çok önemlidir. Bilgi güçtür, kuvvettir bilgi sahibi toplumlar bugün dünyaya hükmediyor. İlim teknik sahibi milletler bugün dünyaya hükmediyor. Bizde toplumumuzu bilgi toplumu olarak yetiştirmemiz gerekiyor.  Bunun için her alanda ilim, teknik, sosyal maddi manevi gibi her alanda önemli politikalar uygulamaya çalışıyoruz.

Artvin’de 5 yıl içerisinde özellikle yeni yolların açılmasında çevre temizliğinde ve genel hizmetlerin yapılmasında aldığım bilgiler beni memnun etmiştir. Bundan sonrada Başkan Kocatepe’nin hizmetlerinin daim ve devam etmesini diliyorum. Kendisini tebrik ediyorum çalışmalarının gayretli azimli olmasını diliyoruz.

Önümüzde ki yerel seçimde halkımız belediye başkanlarını encümen azalarını, muhtarlarını seçecek ve onlara sorumlu oldukları görevleri yapması için yetki verecek. Bizde yerel iktidarımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın belediyecilikten gelen iktidara yürüyen bir parti olmamız nedeniyle en güçlü yönümüz yerel yönetimler oldu. İktidara geldikten sonra millete hizmet alanında yaptığı hizmetlerle halkın gönlünde edindiği teveccühle takdirle 15 yıldır yetki alıyoruz. Bu yetkiyi sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde belirlediği politikalar doğrultusunda ülkemize, milletimize hizmet etme gayreti içerisindeyiz.”dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Kocatepe, Bakan Turhan’a taş üstüne baskılı Artvin fotoğrafı hediye etti. Ziyaret hediye takdiminin ardından son buldu.

ABBB

Bu haber 13.733 kez okundu.