Artvin’de Trabzonspor Futbol Okulu açıldı


Trabzonspor Kulübü, altyapı çalışmaları kapsamında, “Trabzonspor Artvin Futbol Okulu” açıldı.

Açılışa, Trabzonspor Futbol Okulları Koordinatörü Necati Özçağlayan, Gençlik Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Tarım Müdürü Dursun Okur, SGK Müdürü Kahraman Derece, İŞKUR Müdürü Cevdet Ertürk, Artvinspor Kulübü yönetim kurulu üyeleri, davetler ve sporcular katıldı.

Artvinspor Kulübü öncülüğünde açılan Trabzonspor Artvin Futbol Okulu’nda ilk etapta değişik yaş gruplarında 77 sporcu futbol eğitimi alacak.

Kulübü Başkanı ve Artvin Trabzonspor Futbol Okulu Kurucu Başkanı İrfan Yıldırım çocukların toplumda sağlıklı, bireyler olarak yetişmesi noktasında beden ve ruh sağlığı gelişimini katkı sağlayıp, çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla Trabzonspor Futbol Okulunu Artvin’de açmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Amaçlarının çocukları sporla tanıştırmanın yanı sıra eğitim, kültürel ve sosyal faaliyetlerle gelişimlerine katkı sunmak olduğunu anlatan Yıldırım, “Bu projemize kalıtımlarıyla destek veren siz değerli dostlarımıza çok teşekkür ederiz. Sloganımız, “çocuklarınız çocuklarımız olacaktır”, “yarınlarınız yarınlarımız olacaktır.”  Geleceğin Türkiye’si için usanmadan, yorulmadan azimle çalışacağız. Şuna 77 sporcumuz başvuru yaptı. Kayıtlarımız devam ediyor. Ulaşabildiğimiz kadar çocuğumuza ulaşıp sporla tanıştıracağız.” dedi.

Yıldırım devamında , “bu yola beraber çıktığımız gecesini gündüzüne katan fedakâr değerli yönetim kurulu arkadaşlarımızı sizlere tanıştırmak istiyorum.

Cihat Uzun, Sedat Ali Öktem, Özlem Sarayoğlu, Nurettin Albayrak, Göksen Sönmez, Aykut Bucak, Hakan Ermiş, Murat Küçükay, Asım Yılmaz, Akın Dinler, Alparslan Karacan, Süleyman Aksakaloğlu, Mustafa Polat, Murat Varan, Vural Temel, Hatice Özer.  Futbol okulumuzun antrenörleri Batuhan Ural, Yusuf Arslaner, Mehmet Özaydın, kulüp müdürümüz Yaşar Akay ve basın danışmanımız Bayram Sarayoğlu. Ayrıca ilimizde spora büyük emekleri ve katkısı olan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sayın Sadettin Dağ.” diye konuştu.

Futbol okulu sporcularından Mert Yaşar Sarayoğlu, futbol oynamayı ve Trabzonspor’u çok sevdiğini ifade ederek, “ Burada olmaktan çok mutluyum. Burada başarılı olmayı çok istiyorum. İnşallah büyük takımlara gideriz.  Güzel arkadaşlıklar da kuracağız” ifadelerine yer verdi.

Açılış programı futbol okulunun açılmasına katkı sağlayan kişilere plaket verilmesinin ardından kurdele kesimiyle sona erdi.

Artvin Halkoyunları ekibi de bir gösteri sundu. – ÇP

Bu haber 2.455 kez okundu.