Artvin İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yapılan Açıklamada 2019 Yılı DOKAP Hayvancılık Desteklemeleri Başvuruları Başladı


 İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Güney Doğu Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve Konya Ovası Projeleri Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği (Tebliğ No:2019/16) 20.02.2019 tarih ve 30692 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanarak yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu Tebliğ çerçevesinde, 2019 yılı başvuru döneminde ahır ve ağıl yapımına, damızlık erkek hayvan alımına ve makine alet ve ekipman alımına % 50 hibe desteği verilecektir.

Başvuru tarihinden en az 1 yıl önce Bakanlık Türkvet veri tabanına veya Koyun Keçi kayıt Sistemine kayıtlı olan ve başvuru tarihinde ise en az 5 en fazla 50 baş anaç sığır veya en az 100 en fazla 200 baş anaç koyun-keçi kapasiteli aktif işletmesi olan gerçek ve tüzel kişiliklere yeni ahır veya ağıl yapımına % 50 hibe desteği verilecektir.

Hibe desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcılar müracaatlarını, ilgili Tebliğ hükümleri gereğince İnşaat yatırımı ile makine alet ve ekipman alımı için, İl Müdürlüğümüze; damızlık boğa ve koç-teke alımı hibe desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcılar İl/İlçe Müdürlüklerine, her iki yatırımı yapmak isteyen yatırımcıların ise 19.04.2019 tarihine kadar İl Müdürlüğümüze başvuru yapmaları gerekmektedir.” İfadelerine yer verildi. ÇP

Bu haber 2.477 kez okundu.